Квіти

Чоловіче щастя-антуріум

Антуріум, частий улюбленець людей, які так чи інакше захоплюються рослинами. Він будучи не самим простим у догляді рослиною, при правильному підході радує свого господаря соковитими кольорами і не звичайним видом. Одним з найважливіших достоїнств антуріума є його “квіти”, і якщо бути точніше різноманітність їх відтінків. Вони бувають яскраво-червоні(блищать ніби покриті лаком), так і білосніжного кольору, бордові, лілові, зелені, є навіть сорти з чорними приквітками.

Варто звернути увагу що антуріуми різних видів пахнуть по-різному. Його запах може бути ледве чутний, а може і бути дуже сильним. Деякі пахнуть приємно, а деякі смердюче. На це варто звернути увагу тим кому запах в рослині важливий.

Догляд за антуріумом

Почнемо з вологості повітря. Так так антуріум походить з тропічних лісів можна зрозуміти, що і вологість він любить високу. Отримати його можна регулярно обприскуючи рослина(ВАЖЛИВО при обприскуванні треба не потрапляти водою в суцвіття-це може призвести до їх прискореного отпаданию.

Температура. Антуріум вкрай негативно переносить перепади температури, так і протяги. Оптимальна для нього температура буде в районі 23°C , у зимовий час року 17°C .

Освітлення. В міру яскравий і розсіяне світло-ось що любить антуріум. Якщо в квартирі є вікна виходять на південь, схід або захід-відмінно, це то що рослині потрібно. На північному вікні антуріум рости зможе, але його цвітіння від нього ви навряд чи побачите. У зимовий час, для появи нових бутонів доведеться влаштовувати додаткове штучне освітлення. Єдиним винятком може стати тільки західне вікно, але і залежить від клімату.

Полив. Антуріуми дуже вибагливі в поливі. Вони терпіти не можуть, як пересушування земляної грудки так і зайвої води в горщику. Поливаємо кожні 3-4 дні крім зими, там вистачить і 1 рази в тиждень(не забуваємо виливати надлишки води з піддона). Важливо! Вода обов’язково повинна бути теплою. Так само варто звернути увагу на домішки у воді. Якщо у воді багато вапна, то її спочатку профільтрувати, а інакше листя почнуть жовтіти.

Грунт. Грунт робимо слабокислою. Змішуємо перегній, важку листову землю, торф, пісок в пропорції 4:2:2:1. По можливості додаємо мох або деревне вугілля.

І наостанок про шкідників. Рослина піддається поразці щитівкою, трипсами,попелиць,а так само червецами. Так само різними паразитарними грибками, що виявляється як плями на листках. Несе небезпеку і антракноз, що призводить до всихання країв листя, а в запущеній стадії і до відмирання з витікаючої з цього загибеллю рослини.